Spoločnosť Tartarini Auto Limited bola založená v roku 2000, ale jej korene siahajú do ďalekej minulosti. História a výrobky sú výsledkom skúseností, ktoré zreli v Auto divízii OMT Tartarin, ktorá bola založená v roku 1941 pánom Aleardom Tartarinim.
Investície zdrojov pri využívaní zemného plynu – na tom bola založená geniálna predvídavosť zakladateľa.
Myšlienka bola vyvinutá v čase, keď využívanie alternatívnych zdrojov energie predstavovalo nové možnosti rozvoja pre taliansky automobilový priemysel, ktorý sa pomaly zotavoval po konci druhej svetovej vojny.

Táto ambiciózna a strategicky zručná intuícia sa za viac ako šesťdesiat rokov premenila na malú firmu kvalifikovaných inžinierov, ktorá sa vyznačovala silným priekopníckym duchom smerom do dynamického a moderného podnikania.
Tartarini Auto v súčasnej dobe predstavuje významný referenčný bod pre technologický výskum venovaný využívaniu alternatívnych palív.

V deväťdesiatych rokoch bolo vedenie spoločnosti predložené pánovi Robertovi Tartarinimu, ktorý bol poháňaný rovnakým obchodným duchom ako jeho otec. Ten prevzal dedičstvo a výzvu prijal.
Pod jeho vedením sa spoločnosť zapájala do ambicióznych projektov v súvislostí s vyspelejšími technológiami vozidiel.
Zakladaním si na významnej minulosti spoločnosť Tartarini Auto v súčasnej dobe oslavuje prelom odovzdaním vedenia pánovi Michelovi Tartarinimu, ktorý s obnoveným nadšením a schopnosťami, za pomoci skúseností svojho otca, usmerňuje firmu do ambicióznej budúcnosti.